Zlatá doba štamgastů pražských hospod Karel Altman

ISBN:

Published: 2003

Hardcover

232 pages


Description

Zlatá doba štamgastů pražských hospod  by  Karel Altman

Zlatá doba štamgastů pražských hospod by Karel Altman
2003 | Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 232 pages | ISBN: | 7.13 Mb

Populárně naučná práce, která se zabývá svébytným kulturním a společenským jevem nazývaným štamgastenství, jehož nositeli jsou častí a pravidelní čili stálí neboli kmenoví hosté rozmanitých typů hostinských podniků, jaké existovaly v 19. a prvníMorePopulárně naučná práce, která se zabývá svébytným kulturním a společenským jevem nazývaným štamgastenství, jehož nositeli jsou častí a pravidelní čili stálí neboli kmenoví hosté rozmanitých typů hostinských podniků, jaké existovaly v 19.

a první polovině 20. století, tedy v časech, které z mnoha důvodů považujeme za jejich zlaté období.Altman postihuje především zábavné momenty v životě pražských hostinských zařízeníh, líčí vztahy kmenových hostů k oblíbenému podniku a jejich projevy. Náležitě je zobrazeno vytváření různých krčemných kolektivů, od neformálních kroužků stálých hostů kolem téhož stolu přes hráčské skupinky až po relativně uzavřené stolní společnosti.

Jsou zde také vylíčeny vztahy mezi jednotlivými skupinami, vstřícné i soupeřící. Rozsáhlý oddíl je věnovaný zvláštním vztahům, jaké vznikaly mezi stálými hosty podniku a jeho obsluhou, šenkýřem a číšníky, zejména jsou analyzována různá privilegia a výsady štamgastů, jež upřednostňovaly stálé hosty před náhodnými návštěvníky a povyšovaly je nad ně. Kniha je bohatě doprovozena karikaturamia fotografiemi.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Zlatá doba štamgastů pražských hospod":


autumdivers.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us